Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 84 людини

Профілактично-просвітницька робота

Дата: 19 листопада 2020 о 10:24, Оновлено 18 березня 2022 о 16:09

  

     Стрес - невід’ємна частина сучасного життя. Його свого часу переживає кожна людина. Та якщо людина доросла, є надія, що вона подолає стрес швидко і без наслідків. Набагато складніше, коли зі стресом стикається дитина.

     У дітей стрес виникає під час зіткнення з чимось новим, і тому через відсутність досвіду вони не в змозі з ним боротися. Сам механізм дитячого стресу полягає в тому, що щось зовнішнє, невідоме насильно приходить в життя дитини, починає у вигляді спогадів чи страхів переслідувати її. Без допомоги батьків, а часто і професійного фахівця дитині неможливо подолати стрес.     → https://youtu.be/1Y8I2DqMmeA

                                                                        →   https://youtu.be/tF2v6NGQZSQ                          

      До Міжнародного дня прав людини, який щорічно, починаючи з 1948 року, відзначається   10 грудня, у Великокучурівському ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. В. Бузенка було проведено заходи із роз'ясненням для дітей їх прав та нагадування про їх обов'язки. Практичний психолог Н. Т. Колотило провела заняття із здобувачами освіти 5-В класу. Діти переглянули відео про права дитини та пограли в гру: «Пошта казкових героїв». Метою заняття було ознайомити учнів з поняттям «Декларація», «Закон», «Право». Дати загальне поняття про моральні норми, загальнолюдські цінності. 

              

                                       

     3 грудня кожного року відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який проголошено Генеральною асамблеєю ООН у 1992 році. Цей день  підкреслює необхідність забезпечення рівних прав людей з інвалідністю і їх участі в житті суспільства. Толерантність… Майже кожного дня ми зустрічаємося з цим поняттям, але не всі можуть або хочуть виявляти це почуття, тож потрібно разом попрацювати над цією проблемою. Саме тому сьогодні у Великокучурівському ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. В. Бузенка соціально-психологічною службою (М. І. Мінтенко, Н. Т. Колотило) було проведено виховну годину для здобувачів освіти 5-Б класу «Толерантність - шлях до миру та злагоди у світі», а також гру-квест для здобувачів освіти 4-х класів «Квітка толерантності». Мета заходів привернення уваги суспільства до проблем людей з інвалідністю та формування толерантного ставлення до них. Адже, толерантність – це саме те, чого так не вистачає сьогодні людям: терпіння, розуміння, дружнє ставлення, правильне сприйняття оточуючих. 

     В результаті учні зробили висновок, що толерантність - це терпимість до інших поглядів, звичок, це повага до інших стосовно їх права бути такими, якими вони є.

                    

                                               

 Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. На сьогодні одним із найганебніших явищ, які існують у сучасному світі,є торгівля людьми. Щороку  по всьому світі мільйони людей, які шукають кращої долі, потрапляють у трудове рабство.

    У Великокучурівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені В.Бузенка в рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" з метою профілактики  протидії сучасному рабству,  соціально- пихологічною службою (Н.Т.Колотило, М.І.Мінтенко)  було проведено урок гру "Рожеві окуляри".

Також у  всьому світі 5 грудня відзначають міжнародний День волонтера – International Volunteer Day.  День волонтера був заснований ще в 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. Цей день дає можливість добровольцям і різним організаціям відсвяткувати свою роботу, поділитися своїми цінностями і розповісти про себе.

     З метою популяризації волонтерства та людської доброти, які є основою волонтерського руху практичним психологом Н. Т. Колотило було проведено урок з елементами гри: «Добро починається з тебе» із здобувачами освіти 3-А класу. Мета уроку проінформувати учнів про моральні людські цінності та формування свідомого ставлення до людських чеснот, показ величі та краси добра, виховання справжньої людської радості – творення добра для інших.                 

         

                                   

1 грудня уся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя несе ця глобальна проблема.

Цей день з’явився в календарі трохи більше, ніж чверть століття тому – в 1988 році. Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це ще одна нагода привернути увагу суспільства до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ-СНІД. 

     Сьогодні, 1 грудня, у Великокучурівському ЗЗСО І - ІІІ ступенів ім.В.Бузенка, вчителем біології Н.І.Максенюк було проведено урок "Обери життя" із здобувачами освіти 8 -А класу. Також, вчителем біології Л.В.Шкробанець спільно з практичним психологом Н.Т.Колотило було проведено профілактично - просвітницьке заняття: "СНІД- загроза людству" із здобувачами освіти 7-А класу.

     Метою заходів було узагальнення  уявлень учнівської молоді про небезпеку ВІЛ- СНІДу та формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей.

               

                                   

     Інтегрування дітей з особливими освітніми потребами у загальноосвітній простір є визначальним пріоритетом державної політики, який спрямовано на гуманізацію всієї системи освіти. В умовах загальноосвітнього закладу з інклюзивним навчанням одним з суттєвих моментів є створення додаткових необхідних умов, забезпечення підтримки та супроводу дітей з особливими потребами. Особливістю освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами є його корекційна спрямованість .

     19 листопада на базі Великокучурівського ЗЗСО І-ІІІ ст. ім.В.Бузенка було проведене методичне об’єднання індивідуально-інклюзивного напрямку на тему «Розвиток життєвих компетентностей учнів в умовах інклюзивного навчання». Під час проведення заходів, педагоги мали змогу спостерігати за чудовою спільною роботою вчителів, асистентів вчителів та корекційних педагогів.  Також на методичному об’єднанні було представлено інформаційну брошуру «Дистанційне навчання дітей з ООП». 

     На завершення був проведений міні-тренінг «Попередження емоційного вигорання педагогів, які працюють з дітьми з ООП»          

                               

     Коли приходить весна, пробуджується і воскресає природа, відроджується життя,

приходить Великдень, а разом з ним гарний настрій. 

     Передвеликодні клопоти не оминули і розвиваючі заняття. Діти створювали і працювали з лепбуком «Великдень», розмальовували тематичні розмальовки з цікавими завданнями, грали інтерактивну гру «Котилася писаночка» (відгадували загадки, філворди, складали інтерактивний кошик), виготовляли пасхальні сувеніри. Також на заняттях діти поглибили свої знання про святкування Великодня, про любов та повагу до традицій українського народу.

                    

                                                                                           

     У рамках європейського тижня цифрової грамотності #AllDigitalWeek2021, реалізації проєкту SMART-університет, соціально-психологічна служба Великокучурівського ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. В. Бузенка долучилася до флешмобу #Я_в_Дії. 

     Стала учасником онлайн-тренінгів на facebook-каналі Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації та пройшла тест на цифрову грамотність.

     Пропонуємо і вам долучитися до флешмобу #Я_в_Дії  пройти тест на цифрову грамотність https://osvita.diia.gov.ua/digigram та поділитися своїм результатом у соцмережах .

     Пам’ятайте, цифрові навички збільшують можливості в розвитку та кар'єрі. Вони дозволяють працювати з будь-якого куточка світу, комфортно отримувати державні сервіси за пару кліків, безпечно користуватись соцмережами, навчатись та масштабувати свій бізнес.

     Рухайся вперед, вдосконалюй та розвивай себе в галузі цифрової грамотності!!!                                                

        

                                                                                      #Я_в_Дії

                                           

"ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ"

     У наш час особливо важливого значення на­буває інформація. Усе частіше потрібне володін­ня швидкими й точними даними про предмет ді­яльності. Найбільш зручним способом одержання й передачі різноманітної інформації є використан­ня глобальної мережі Інтернет, яка може бути як всесвітньою енциклопедією, що об’єднує інформаційні ресурси всього світу, так і  зловісною павутиною, яка губить людей.

     Щорічна кампанія, яка проходить  в Україні за підтримки Європейської комісії,  покликана привернути увагу суспільства до проблеми безпечної поведінки в Інтернеті, розказати батькам про ті ризики, на які можуть натрапити діти та підлітки в глобальній мережі, та як захистити себе від цих ризиків.

     9 та 11 лютого учні 8-х класів стали учасниками тренінгового заняття    "Комп’ютер – навчання чи гра?", під час якого працювали із леп буком «Інтернет безпека» та перевірили свої знання про небезпеки які можуть трапитись із ними в мережі.

     10 лютого учні 9-11класів взяли участь в онлайн вікторині «Безпечний інтернет». Хлопці та дівчата спробували дати відповідь на запитання "Інтернет- місце позитиву і натхнення чи...?".

     Мета заходів – розширити й поглибити знання про безпечний Інтернет, розвивати уважність, спостережливість, мовленнєві навики, пам’ять, виховувати любов до родини, навколишнього світу, етичне спілкування між товаришами, дорослими, молодшими друзями. Разом з учнями було розроблено поради по використанню безпечного Інтернету та його ресурсів.

     

                                                    

                               

10.03.2021 відбулося методичне об'єднання психологічної служби,вчителів-логопедів та асистентів вчителів.

Тема МО була: «Організація психолого-педагогічного супроводу майбутніх першокласників».

Засідання відкрила голова МО Єреміца О.В. та надала слово доповідачам: практичному психологу Великокучурівського ЗЗСО І-ІІІ ст. Колотило Н.Т. з темою: "Вивчення індивідуальних психологічних особливостей дітей та рівня їхньої готовності до школи", вчителю -логопеду Великокучурівського ЗЗСО І-ІІІ ст. Черневич Д. О.  з темою :«Вплив мовленнєвих порушень на результати навчальної діяльністі майбутніх першокласників», асистенту вчителя Годилівського ЗЗСО І-ІІІ ст. Кейван О.В. з темою : "Роль асистента вчителя в адаптації першокласників з інтелектуальними порушеннями до начання в школі"  та асистант вчителя Снячівського ЗЗСО І-ІІІ ст. Цуркан Є.В. тема доповіді : "Досвід роботи в у мовах інклюзивного навчання."

                                           

Вікові кризи здобувачів освіти

https://docs.google.com/presentation/d/1UM7PFfWmf_KC5U7hkoMRmE8ssqXLDjd-Cqvks3vd4wk/edit?usp=sharing

                                                                  

     Всесвітній день дитини – Міжнародний день ООН, встановлений резолюцією 836(ІХ) Генеральної Асамблеї ООН 14 грудня 1954 року, відзначається щорічно 20 листопада як день світового братерства і взаєморозуміння дітей, день підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей у всьому світі.  Саме в цей день, 20 листопада 1959 року, Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року - Конвенцію про права дитини. З 1990 року у Всесвітній день дитини відзначається річниця прийняття цих основоположних документів у сфері захисту прав дитини.

  Основна ідея Конвенції - це визнання дитини повноцінною і повноправною особистістю, заборона використання фізичного покарання для дітей у школах та інших дитячих закладах. У 1985 році Рада Європи закликала заборонити застосування фізичного покарання у сім’ї. Саме тому 20 листопада в багатьох країнах світу відзначають свято дитячої радості, благополуччя. Конвенцію підписала 61 країна, в тому числі, країни, які входили до складу Радянського союзу в 1990 році.

  Здобувши незалежність,Україна взяла на себе низку зобов’язань із поліпшення добробуту дітей, забезпечення їх прав та захисту від насильства.

  Це світле свято покликане привернути увагу громадськості до актуальних проблем дітей, адже вони – найбільш незахищена і вразлива верства населення.

  Кожного року на честь цієї знаменної дати в багатьох країнах проходить велика кількість благодійних акцій та заходів, спрямованих захистити права дітей і підвищити рівень їхнього добробуту. До відзначення цього дня долучився і Великокучурівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені В. Бузенка.

     Сьогодні в стінах нашого навчального закладу практичним психологом Колотило Н. Т. було проведено з  третьокласниками теплий та дружній урок-тренінг із елементами гри під назвою «Права дитини – цінність суспільства». На уроці з учнями обговорювалися їхні права. Наприкінці дійшли висновку, що людина – найцінніший скарб на Землі. Також соціальний педагог Мінтенко М. І. разом із класними керівниками 8-А Савчук О. В. та 10-А Солоненком М. І. провели онлайн-урок «Знаю права і змінюю світ». У режимі онлайн здобувачів освіти ознайомили із глобальними цілями сталого розвитку та пояснили їм, у чому їх важливість, а також намагалися привернути увагу широкої громадськості до питань, спрямованих на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення благополуччя дітей у всьому світі.               

                                       

                          

16 листопада світ святкує Міжнародний день толерантності. Сьогодні толерантність – яскравий показник ступеню демократичності кожної держави й одна з умов її розвитку. Політична толерантність є основою для плідних міжнародних відносин.
Для того, щоб досягти успіху у власному житті, не витрачати сил на конфлікти, «побутові війни», кожному доцільно сформувати у собі толерантність як рису характеру. Для цього необхідно:
•    бути готовими до того, що всі люди різні – не кращі й гірші, а просто різні;
•    навчитися сприймати людей такими, якими вони є, не намагаючись змінити в них те, що нам не подобається;
•    цінувати в кожній людині особистість і поважати її думки, почуття, переконання незалежно від того, чи збігаються вони з нашими;
•    зберігати «власне обличчя», знайти себе і за будь-яких обставин залишатися собою:)

                                         

     На сьогоднішній день є актуальною проблема домашнього насильства.  Головним завданням сучасної школи є виховання особистості, забезпечення умов для морального, інтелектуального, художньо-естетичного розвитку, а також збереження фізичного та психічного здоров’я дітей.  Саме тому головним завданням психологічної служби школи є інформаційно-просвітницька діяльність серед учнів. 

     Найвищою цінністю будь-якої держави є людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість та безпека. Тому психологічною службою Великокучурівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені В. Бузенка 28 лютого 2020 року у приміщенні Центру економічного зростання, було організовано просвітницький тренінг: «Зупини насильство – захисти себе!», для здобувачів освіти 7 – 9-х класів. 

     Метою організованого заходу  було привернення уваги учнівської молоді  до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї. Соціальний педагог Мінтенко М. І ознайомила учнів з поняттям "насильство", його видами та допомогла учасникам тренінгу усвідомити роль дорослого у попередженні насильства й жорстокого поводження з дітьми. А разом із практичним психологом Колотило Н. Т. учасники тренінгу розвивали вміння пошуку шляхів виходу із складної ситуації, виховували толерантність у ставленні до людей та формували навички відповідальної і безпечної поведінки.

     Наприкінці тренінгу учасники дійшли висновку, що кожна людина в нашій країні має право на життя, вільне від страху й насильства.

                                  

     У світі процвітає работоргівля… Торгівля людьми – нагальна проблема
сьогодення. Жертвою може стати кожен, а знання – ефективний інструмент
протидії. Протидія цьому ганебному явищу є основним завданнямXXІ
століття.Ця проблема дуже близько стоїть до таких проблем, як наркоманія та
підліткова безпритульність. Тому надзвичайно важливим є проведення
інформаційно-просвітницької кампанії з питання протидії торгівлі людьми.
     Щоб привернути увагу, розповісти про ризики, на які наражаються
українці, у Великокучурівському ЗЗСО I-III ступенів імені Володимира Бузенка
пройшов Тиждень протидії торгівлі людьми.
У нашій школі соціальним педагогом Мінтенко М.І. було проведено ряд
заходів, на яких школярі поглибили знання про проблему торгівлі людьми та її
наслідки для людини. Мета - підвищити рівень поінформованості та
усвідомлення учнями гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорити
причини, форми та ознаки цього явища.
Заступник директора з НВР Куруляк Н.П. виступила на педагогічній раді
з доповіддю «Дитяча бездоглядність та її наслідки».
     Протягом тижня здобувачі освіти переглянули відеофільм та соціальний
ролик «Запобігання торгівлі людьми та експлуатація дітей» із подальшим
обговоренням.
     Соціальний педагог Мінтенко М.І. провела анкетування «Протидія
торгівлі людьми очима підростаючого покоління» (10-11 класи). Після
вихідного анкетування діти змогли зазначити причини та шляхи потрапляння
до рук торговців людьми.
     Для учнів5-11 класів відбулися виховнісправи на тему
 «Скажи «ні»
сучасному рабству!».
     Протягом тижня проведено заняття з елементами тренінгу для учнів11-х
класів «Попередження торгівлі людьми». Під час тренінгу звернули увагу на
питання: актуальні дані по торгівлі українцями; поточні загрози, пов'язані з
торгівлею людьми, що робити, якщо потрапив у біду; профілактика торгівлі
людьми в Україні, виклики сьогодення.
     Лідери учнівського самоврядування школи підготували інформаційну
хвилинку на організаційній лінійці, під час якої розповіли про небезпечні
наслідки та шляхи потрапляння в ситуацію торгівлі людьми,познайомили з
національними і міжнародними документами щодо попередження торгівлі
людьми.

   

                                            

У  Великокучурівському ЗЗСО І – ІІІ ступенів імені В.Бузенка, з 23 вересня по 27 вересня проходив тиждень протидії булінгу.

     З метою запобігання таких проявів в учнівськомусередовищі проводиться профілактична робота, яка передбачає інформування, проведення різноманітних заходів із зазначених питань.

     У рамках Тижня протидії булінгу серед учасників освітнього процесу у закладі відбулося ряд заходів. У тісному дружньому колі учні 1-х класів, училисядружити та створювати свої  правила дружби ,для них практичний психолог та соціальний педагог провели « урок дружби». А для здобувачів освіти 5-6 класів,психологічна служба провела тренінг «Спілкування з однолітками» і тренували учнів протидіяти булінгу. 

     Кожен із дітей намагавсязробити крок назад, щоб проаналізувати, звідкивзялася агресія, нетерпимість, злоба. Цікавий тренінг, притчі, перегляд відеоролика «Скажи булінгу «Ні»» з подальшим обговоренням, допомогли дітям зрозуміти, що довіра і вдячність, це -перші кроки на протидію булінгу. За допомогою онлайн -платформ для батьків здобувачів освіти, було поширено інформаційний відеоролик «Обережно -кібербулінг».

     Надзвичайно корисна і важлива інформація була в цікавий формі донесена до учнів, батьків та педагогів,задля створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти.

   

                                        

   

     Однією з найактуальніших проблем у підлітковому середовищі всіх країн світу є насильство. Саме тому у Великокучурівському ЗЗСО I-III ступенів імені Володимира Бузенка в рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» з учнями 6-8 класів практичним психологом Колотило Н.Т. було проведено тренінг "Зупинимо булінг разом".

     Булінг – це відносно новий термін для пересічного громадянина, зміст якого кожен із нас не просто знає, а в більшості випадків стикався з цим явищем у дитинстві. Булінг – це агресивна поведінка щодо окремої особи або групи, з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження.

     Булінг може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше). Не рідко фізичний і психологічний тиск об’єднуються.

     Від булінгу страждають і агресори, і жертви. Всі вони переживають емоційні проблеми, не вміють будувати стосунки з людьми, мають проблеми психо-емоційного розвитку.

Тренінг мав на меті:

* сформувати уявлення в учнів про проблему насилля й жорстокості, їх наслідки;

* ознайомити учнів з поняттями «булінг», «кібергбулінг», видами булінгу;

* обговорити питання «Як уникнути булінгу?»;

* виховувати вміння попереджувати жорстоке поводження з людьми.

     Сподіваємось, що знання, отримані під час тренінгу, допоможуть учням в критичних ситуаціях

#булитинекруто

                                  

 Щоб порозумітися, недостатньо говорити однією мовою. Недостатньо розуміти значення слів, які використовують співрозмовники. Багато інформації залишається поза словами: у діях, жестах, міміці, емоціях. Те, як емоції впливають на спілкування і життя, ретельно досліджують із кінця минулого століття. Вміння правильно розуміти і використовувати емоції у повсякденні науковці називають «емоційним інтелектом». Саме молодший шкільний вік з його емоційною чуйністю до подій, що відбуваються, чуттєвою забарвленістю сприйняття, уяви, розумової та фізичної діяльності, безпосередністю і відвертістю вираження своїх чуттєвих переживань, є сприятливим для впливу на розвиток і формування емоційного інтелекту.

     Тому 21 грудня 2018 року на базі Великокучурівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося методичне об`єднання практичних психологів під назвою «Розвиток емоційного інтелекту в умовах НУШ». Практичний психолог Великокучурівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Колотило Н. Т. продемонструвала фрагменти уроків: 

«Подорож до країни емоцій» (1-А клас);

індивідуальне корекційно-розвивальне заняття із ученицею з ООП ( інклюзивна форма навчання, 7-А клас). Практичний психолог Годилівського НВК Єреміца Л. В. підготувала доповідь на тему  «Емоційний інтелект і його формування в процесі навчання».

     В кінці обговорення було зроблено висновок, що емоційний розвиток є важливим фактором для повноцінного розвитку дитини, збереження її психічного здоров`я, адаптації  до соціального світу і готовність її до шкільного навчання.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.