Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Психологічна служба

Дата: 19 листопада 2020 о 10:21, Оновлено 18 серпня 2021 о 12:13

Соціальний педагог - Мінтенко Майя Іванівна               Практичний психолог - Колотило Наталія Танасіївна

В умовах сучасної школи все більшої актуальності набуває психологічне супроводження навчально-виховного процесу. Головною і основною метою роботи шкільної психологічної служби є збереження та розвиток психічного здоров”я дитини в рамках системного підходу.

Психолгічна служба школи у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", "Про професійно-технічну освіту", "Про вищу освіту", "Про позашкільну освіту", "Про дошкільну освіту", іншими нормативно-правовими актами ; співпрацює з органами охорони здоров'я, праці та соціального захисту населення, сім'ї, молоді та спорту, внутрішніх справ, іншими органами виконавчої влади, а також громадськими організаціями.

Основною метою діяльності психологічної служби ЗЗСО є психологічне забезпечення та підвищення ефективності педагогічного процесу, захист психічного здоров'я і соціального благополуччя усіх його учасників:, учнів, педагогічних працівників та батьків. Соціально-педагогічний патронаж спрямований на надання соціально-педагогічної допомоги соціально незахищеним категоріям, учнів, педагогічних працівників та батьків з метою подолання ними життєвих труднощів та підвищення їхнього соціального статусу.

Основні завдання психологічної служби закладу освіти:

• збереження та зміцнення психічного та соціального здоров’я;
  • сприяння особистісному, інтелектуальному, фізичному і соціальному розвитку здобувачів освіти шляхом доповнення сучасних методів навчання та виховання ефективними психолого-педагогічними технологіями;
  • сприяння забезпеченню психологічної безпеки;
  • надання психологічної і соціально-педагогічної допомоги всім учасникам освітнього процесу.

Напрями діяльності працівників психологічної служби закладу освіти:

• діагностика – виявлення причин труднощів у навчанні, інтелектуальному розвитку, соціально-психологічній адаптації;
  • вивчення та визначення індивідуальних особливостей динаміки розвитку особистості, потенційних можливостей в освітньому процесі, професійному самовизначенні;
  • профілактика – своєчасне попередження відхилень у розвитку та становленні особистості, міжособистісних стосунках, запобігання конфліктним ситуаціям в освітньому процесі;
  • корекція – усунення виявлених труднощів соціально-психічного розвитку здобувачів освіти, зниження ризиків проблем адаптації до освітнього середовища, схильності до залежностей та правопорушень, різних форм девіантної поведінки;
  • навчальна діяльність – форма активного співробітництва, направлена на удосконалення, розвиток, формування особистості;
  • консультування – багатофункціональний вид індивідуальної та групової роботи, спрямований на вирішення запитів, з якими звертаються учасники освітнього процесу;
  • зв’язки з громадськістю – діяльність, спрямована на досягнення взаєморозуміння, співпрацю між окремими особами, колективами, соціальними групами, організаціями, державними органами управління;
  • просвіта – формування психологічної та соціальної компетентності учасників освітнього процесу.

Самоосвіта є основною формою підвищення психолого-педагогічної компетентності, яка складається з удосконалення знань та узагальнення досвіду шляхом цілеспрямованої самоосвітньої роботи. Шляхом досконалої організації самоосвітньої діяльності постійно удосконалюється професійна майстерність і, як наслідок, формується авторитет серед учнів, батьків, колег.

Методичне об’єднання створено з числа практичних психологів і соціальних педагогів закладів освіти Великокучурівського ОТГ, які працюють на постійно діючій основі або за сумісництвом.

Основною метою діяльності  методичного об’єднання є створення оптимальних умов для безперервного підвищення рівня професійної майстерності працівників психологічної служби .

Основні завдання:

1. Нормативно-правове, науково-методичне та організаційне забезпечення діяльності практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти.

2. Створення єдиної бази даних діагностичного та корекційного інструментарію, методичних розробок, відео- і фотоматеріалів, бібліотечного фонду.

3. Удосконалення  професійної майстерності і розвиток творчого потенціалу практичних психологів і соціальних педагогів.

4. Запровадження сучасних психолого-педагогічних технологій, інновацій, науково-дослідницької і проектної діяльності в роботу членів методичного об’єднання.

5. Узагальнення передового досвіду та доведення його до відома членів методичного об’єднання.

6. Збереження психологічного здоров’я та профілактика професійних деформацій особистості фахівців.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.